Draudikai primena: trys pagrindinės nelaimės namuose, kurios gali užklupti šventiniu laikotarpiu
2023-12-20 | AB „Lietuvos draudimas“

Atėjus gražiausioms metų šventėms, gyventojai ne tik mėgaujasi maloniomis emocijomis, tačiau gali susidurti ir su netikėtomis nelaimėmis savo namuose. „Lietuvos draudimo“ ilgametė darbo praktika rodo, kad per šventes gyventojų būstą gali apšvarinti vagys, jis gali būti aplietas vandeniu, o dėl kalėdinių papuošimų ir deginamų žvakių itin išauga gaisrų tikimybė. Tad kaip šiuo laikotarpiu pasirūpinti savo turtu, kad nuotaikos liktų geros ir netikėtai netektų patirti finansinių nuostolių?

Atsargiai su žvakėmis ir girliandomis

Kalėdų laikotarpis yra išskirtinis tuo, kad daugelis žmonių įvairiausiais būdais puošia savo namus, dažnai pasitelkdami žvakes ir įvairias girliandas.

„Šventinės dekoracijos suteikia daug jaukumo, tačiau labai svarbu su jomis elgtis atsargiai. Ypač – nepalikti be priežiūros degančių žvakių, net jei esate namuose. Žinoma, išvykdami iš namų net trumpam, būtinai patikrinkite, ar nelieka degančių žvakių ir į elektros lizdą įjungtų šviečiančių dekoracijų. Prieš keletą metų klientui esame išmokėję daugiau nei 80 tūkst. eurų nuostoliams padengti – gaisras kilo dėl girliandų“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ žalų departamento vadovas.

Kad gaisrų rizika gruodį yra labai didelė, iliustruoja ir patirtų žalų duomenys. Pavyzdžiui, praėjusiais metais vien per šį mėnesį „Lietuvos draudimas“ gyventojams išmokėjo 1,3 mln. eurų dėl gaisrų patirtiems nuostoliams padengti.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad nepaisant estetikos ir šventinio įvaizdžio, saugumas yra svarbiausia, todėl išvykstant iš namų, einant miegoti, būtina iš elektros lizdų išjungti elektrinius papuošimus, užpūsti žvakes. Būtina reguliariai apžiūrėti, ar nėra pažeistų elektros instaliacijų – esant trumpam jungimui, gali kilti gaisras.

„Jei pasipuošiate namus žvakėmis – atkreipkite dėmesį, kad aplink nebūtų degių daiktų, ar rizikos nekelia naminiai gyvūnai ir mažamečiai vaikai. Populiarūs yra kalėdiniai vainikai, eglišakiai ir kitos dekoracijos, prie kurių statomos žvakės, tačiau to saugumo sumetimais reikėtų vengti“, – primena „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Nuotrauka socialiniuose tinkluose – puiki pagalba vagims

Šventiniu laikotarpiu žmonės į socialinius tinklus mėgsta kelti įvairias nuotraukas, vaizdo įrašus, jie dažnai yra matomi visai svetimiems ir nepažįstamiems žmonėms. Pasidalinti nuotraukomis su papuoštais namais smagu, tačiau svarbu prisiminti, kad jus gali stebėti ne tik draugai, bet ir piktavaliai.

„Socialiniuose tinkluose pasidžiaugus išpuoštais namais, tuomet dar parodžius gražias akimirkas išvykus atostogauti – grįžus namo gali tekti skaudžiai nusivilti. Ilgapirščiai nesnaudžia ir žino, kad šventinis laikotarpis yra tas metas, kai žmonės išvyksta iš namų ilgesniam laikui.

Neretai piktavaliai stebi socialinius tinklus ir iš jų sužino, kada žmonių nėra namuose bei koks jų namų turtas. Todėl nuotraukos „Instagram“ ar „Facebook“ platformose yra puiki pagalba ilgapirščiams. Tai vertėtų prisiminti ir todėl apgalvoti kiekvieną vaizdą, kuriuo dalinatės viešai“, – primena A. Juodeikis.

Gruodį – itin daug užlietų būstų

Analizuojant nuostolius gruodžio mėnesį, būsto užliejimai yra bene dažniausiai nutinkanti nelaimė namuose.

„Kalėdinis laikotarpis nėra išimtis – visi skuba, dažnai ilgesniam laikui išvyksta iš namų, todėl kyla rizika patirti didesnius tokio tipo nuostolius. Pernai būtent gruodžio mėnesį beveik tūkstantis gyventojų susidūrė su užliejimais vandeniu, ir tai yra 10 proc. daugiau už metų vidurkį.

Išvykus švęsti Kalėdų į svečius ar atostogauti, laiku nepastebime įvykusios nelaimės ir užliejimų padaryti nuostoliai kiekvieną valandą tik auga. Pernai gruodžio mėnesį maksimali suma užliejimo nuostoliams padengti viršijo 8 tūkst. eurų. Užpylimo metu nukenčia ir lubos, sienos, grindys, ir namų turtas, buitinė technika, baldai, kiti įrenginiai“, – sako A. Juodeikis.

Anot eksperto, prieš išvykstant iš namų, labai svarbu per šventinį skubėjimą nepamiršti patikrinti vandens čiaupų, o dar geriau – užsukti karšto bei šalto vandens įvadus į būstą. Svarbu ištraukti ir elektros prietaisus iš rozečių, nes jie užliejimo atveju gali būti nepataisomai sugadinti, jei nelaimė nutiktų pas kaimynus.

Prieššventinio apsipirkimo įkarštyje pasipila ir smulkios avarijos: ką svarbu atminti vairuotojams
2023-12-18 | AB „Lietuvos draudimas”